avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2032 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calcul indemnizatie de maternitate si indemnizatie ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calcul indemnizatie de maternitate si indemnizatie crestere copil

As vrea sa stiu ce inseamna baza de calcul pt. ultimele 6 luni respectiv 12 luni.
Pe fluturasul meu de salariu apar : salariu incadrare, salariu realizat , total venit brut, venit net, venit impozabil, salariu net.
Daca se ia in calcul "total venit brut" , iata care sunt cifrele din dec. 2009 pana in nov. 2010

dec. 2009 - 2.239
ian. 2010 - 2.425
feb - 1.361
mart. - 1.361
apr. - 1.361
mai - 1.361
iunie - 1.321
iulie - 1.048
august - 1.803
sept. - 993
oct - 997
nov. - 1.602

pe luna dec. 2010 inca nu stiu dar concediul prenatal il iau incepand cu 16 dec.
daca acea baza de calcul se realizeaza din media "total venit brut" pe fiecare luna va rog frumos ajutati-ma cu un calcul. daca nu, spuneti-mi care sunt valorile care se iau in calcul. Multumesc

Alte discuții în legătură

Concediu maternitate_ calcul indemnizatie maria.maria.29 maria.maria.29 Buna ziua, Imi puteti spune care este formula de calcul a indemnizatiei pentru concediu de maternitate? Din cate am inteles este 85% din venitul brut pe ... (vezi toată discuția)
Calcul indemnizatie maternitate,calcul compensare 15% raj1972 raj1972 Buna ziua, lucrez intr-o institutie de invatamint superior si am 2 intrebari:1) Venitul meu lunar brut conform fluturasului se constituie din salariul de cadru ... (vezi toată discuția)
Recalculare cic ovidiu hofman ovidiu hofman sotia are urmatoarea situatie: a nascut in septembrie anul trecut(2008) si are: august 2007- cic pt primul copil sept -cic oct ... (vezi toată discuția)