Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... stimulent de intoarcere
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

stimulent de intoarcere

eu sunt in concediu de crestere a copilului dar doresc sa ma intorc la serviciu din ianuarie. as dori sa stiu daca voi beneficia de un stimulent si care ar fi valoarea lui?
beneficiati de stimulent si valoarea este de 500 de ron.
conform noilor reglementari ale lui Poc se vor acorda 500 lei pe luna.
1. Stimulentul de insertie de 500 lei pe luna se acorda numai pentru nasterile de dupa 01.01.2011.
2. Cazul lui @lilimacgl intra sub incidenta OUG 148/2005 si i se acorda un stimulent lunar de 100 lei.
stimulentul va fi de 100 lei k asa prevede legea veche, cel de 500 doar dupa 1 ianuarie mamelor care nasc de la aceasta data in colo.