avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1981 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... stimulent de intoarcere
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

stimulent de intoarcere

eu sunt in concediu de crestere a copilului dar doresc sa ma intorc la serviciu din ianuarie. as dori sa stiu daca voi beneficia de un stimulent si care ar fi valoarea lui?
Cel mai recent răspuns: cristinamarcu , utilizator 12:39, 12 Decembrie 2010
beneficiati de stimulent si valoarea este de 500 de ron.
conform noilor reglementari ale lui Poc se vor acorda 500 lei pe luna.
1. Stimulentul de insertie de 500 lei pe luna se acorda numai pentru nasterile de dupa 01.01.2011.
2. Cazul lui @lilimacgl intra sub incidenta OUG 148/2005 si i se acorda un stimulent lunar de 100 lei.
stimulentul va fi de 100 lei k asa prevede legea veche, cel de 500 doar dupa 1 ianuarie mamelor care nasc de la aceasta data in colo.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccc 2 ani...dupa 1 an vreau sa ma angajez!!!! anamariaholban anamariaholban Buna ziua, Fiti amabili, am un baietel de aproape un an.Am nascut in dec 2010 si am optat pentru CCC 2 ani....as dori sa stiu daca mai beneficiez de cei 500 ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil ady1789 ady1789 sal. am si eu o problema. am 1 copil nascut in ocrombrie 2010 si mam hotarat sa intru in post-natal in martie 2011. am facut actele, am primit cei 500 lei ... (vezi toată discuția)
Stimulentul de insertie house_ginger house_ginger buna seara ! cu cat timp inainte de a implini bebe un an trebuie sa ma intorc la servici pt a primi indemnizatia de 500 lei ? multumesc ! (vezi toată discuția)