Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Buna seara. Va rog sa -mi spuneti cum poate fii recuperata o suma de bani cistigata in instanta prin sentinta irevocabila si anuntata la executorul judecatoresc caruia i-am platit onorariul dar acela care imi datoreaza aceasta suma este student si nu lucreaza si nu apare in evidentele finantelor.Va multumesc.
pai nu ai nimic de facut. De ce l-ai mai dat in judecata?
Nu are venituri...nimic?
Mai asteapta ca altceva nu ai de facut
Daca nu detine bunuri mobile sau imobile,sau eventual un venit licit....nu aveti cum sa-l executati silit.

andymaurul
trebuie sa verificati daca debitorul detine bunuri pe numele sau pentru a solicita executorului valorificarea acestora in vederea incasarii creantei