Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DREPT CIVILI
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DREPT CIVILI

AM O HOTARIRE JUDECATOREASCA DEFINITIVA DIN 2008. DIN CARE REZULTA CA PIRITUL ESTE OBLIGATLA PLATASUMEI REPREZENTINDCONTRAVALOAREA REPARATII AUTOTURISMULUI CARE A FOST AVARIAT DIN VINA PARATULUI. CUM POT SA MI RECUPEREZ SUMA CA PRIN EXECUTORUL JUDECATORESC N-AM REUSIT.

Nu inteleg de ce prin executorul judecatoresc nu poti pune in executare hotararea??
Sunt doua variante. Pe cale amiabila sau prin executare silita a bunurilor mobile imobile sau prin tertulpoprit,, daca realizeaza venituri
Probabil ca sentinta nu este investita cu formula definitiva,irevocabila si executorie....Sau poate executorul este de rea credinta...
andymaurul, utilizator
Sau poate a intervenit prescriptia dreptului de a cere executarea silita ...
freeelis a scris:

Sau poate a intervenit prescriptia dreptului de a cere executarea silita ...

Sau asa...
nu ati mentionat care este motivul pt care executorul nu a pus in executare sentinta. nu are bunuri de executat sau s-a prescris datoria?