Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare unilaterala contract individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare unilaterala contract individual de munca

am si eu o problema;am facut o contestatie impotriva unei decizii a angajatorului prin care mi s-a modificat locul de munca fara a mi se modifica si salariul.....intre timp mi-am facut lichidarea de la acea societate...mai are obiect contestatia mea facuta la tribunal?????
Nu mai are obiect contestatia dvs, deoarece raportul juridic de munca cu angajatorul a incetat - parerea mea.

Totusi, aveti posibilitatea de a continua judecata sau de a renunta la ea.
dar daca eu vreau sa continui judecata iar reprezentantul angajatorului cere sa se constate ca actiunea a ramas fara obiect, care ar putea fi solutia instantei

Multumesc pentru raspuns
Daca instanta e de acord cu cererea reprezentantului angajatorului, va respinge cererea de chemare in judecata.
pe mine ma framanta faptul daca cererea reprezentantului angajatorului de a se constata ca actiunea a ramas fara obiect va fi admisa?
Da, poate fi admisa ....

Ati mai cerut si altceva in afara de anularea deciziei de modificare unilaterala a contractului de munca? #-o
Daca da, atunci instanta pe baza probelor administrate va decide si asupra acestor capete de cerere.