avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare unilaterala contract individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare unilaterala contract individual de munca

am si eu o problema;am facut o contestatie impotriva unei decizii a angajatorului prin care mi s-a modificat locul de munca fara a mi se modifica si salariul.....intre timp mi-am facut lichidarea de la acea societate...mai are obiect contestatia mea facuta la tribunal?????
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:33, 14 Martie 2008
Nu mai are obiect contestatia dvs, deoarece raportul juridic de munca cu angajatorul a incetat - parerea mea.

Totusi, aveti posibilitatea de a continua judecata sau de a renunta la ea.
dar daca eu vreau sa continui judecata iar reprezentantul angajatorului cere sa se constate ca actiunea a ramas fara obiect, care ar putea fi solutia instantei


Multumesc pentru raspuns
Daca instanta e de acord cu cererea reprezentantului angajatorului, va respinge cererea de chemare in judecata.
pe mine ma framanta faptul daca cererea reprezentantului angajatorului de a se constata ca actiunea a ramas fara obiect va fi admisa?
Da, poate fi admisa ....

Ati mai cerut si altceva in afara de anularea deciziei de modificare unilaterala a contractului de munca? #-o
Daca da, atunci instanta pe baza probelor administrate va decide si asupra acestor capete de cerere.

Alte discuții în legătură

Act aditional la contractul individual de munca ContSters152900 ContSters152900 Am fost chemata in biroul directorulu de la societatea unde lucrez si mi s-a comunicat ca am fost schimbata din functie,intr-o alta functie cu un salariu mult ... (vezi toată discuția)
Modificarea unlaterala acim Iulian.Popa Iulian.Popa Mi s-a comunicat de catre angajator printr-o decizie,ca in urma restructurarii am fost trecut pe alt post,cu un salariu mult mai mic,fara ca in aceasta decizie ... (vezi toată discuția)
Diminuare salariu prin act aditional aurash29 aurash29 Buna seara, Va rog sa ma ajutati cu niste informartii cu privire la urmatoarea situatie: conform ultimului act aditional semnat la contractul de munca aveam ... (vezi toată discuția)