Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... sperante...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

sperante...

am terminat fondul.avem mari sperante la suspendarea pedepsei(mai ales ca parchetul a venit cu propunerea de suspendare).pronuntarea o aflam maina

dimineata.intrebarea este cand putem sa mergem sa-l luam de la penitenciar?!
Daca se afla in arest ca urmare a masurii arestarii perventive, va trebui mai
intai revocata sau inlocuita acesta masura a arestarii perventive.
Daca se da suspendare va trebui ca hotararea penala sa ramana definitiva!
judecatorul poate dispune maine,odata cu pronuntarea sentintei revocarea arestarii preventive,sau e stabilit un anumit timp legal?mandatul de arestare expira practic in 17.dec.in cat timp se comunica la penitenciar?
Inainte de toate trebuie sa cunoasteti pronuntarea magistratului pentru ca nu are rost sa va faceti iluzii ca sa aveti deziluzii.