Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... suprafete utile apartamente si scara de bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

suprafete utile apartamente si scara de bloc

Stie cineva daca exista normative pentru suprafetele utile minime ale apartamentelor noi si ale scarilor de bloc?
Pentru garsoniere in 2008 se stabilise ca fiind 37mp.
Pentru un apartament de doua camere suprafata utila este de cel putin 57 mp, in timp ce unul de trei camere nu mai poate avea sub 74 mp.

Actul normativ este eliberat de Ministerul Dezvoltarii, Lucrarilor Publice si Locuintei, dar nu mai stiu numarul sau.