avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... suprafete utile apartamente si scara de bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

suprafete utile apartamente si scara de bloc

Stie cineva daca exista normative pentru suprafetele utile minime ale apartamentelor noi si ale scarilor de bloc?
Cel mai recent răspuns: BX , utilizator 10:47, 15 Decembrie 2010
Pentru garsoniere in 2008 se stabilise ca fiind 37mp.
Pentru un apartament de doua camere suprafata utila este de cel putin 57 mp, in timp ce unul de trei camere nu mai poate avea sub 74 mp.

Actul normativ este eliberat de Ministerul Dezvoltarii, Lucrarilor Publice si Locuintei, dar nu mai stiu numarul sau.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cota indiviza in cazul apartamentelor de tip duplex cu terasa Vaaleriu Vaaleriu Buna ziua, va rog sa ma ajutati sa inteleg daca, in cazul unui apartament de tip duplex cu terasa, cota indiviza ar trebui sa ia in calcul si suprafata ... (vezi toată discuția)
Calcul cpi ContSters189595 ContSters189595 Asociatie 165 apt compusa din: 5scari 18apt de 2 camere cu suprf utila 42.82 mp 1 apt de 2 camere cu su utila 40.35mp supraf totala 1 scara ... (vezi toată discuția)
Cota/parte /indiviza timpuriu timpuriu am citit pe acest forum si am inteles cat de cat calcul pe C/P/I Am vazut un acord de asociere si nu prea sunt lamurit daca aceste date sunt corecte la ... (vezi toată discuția)