Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... pensie de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

pensie de handicap

as vrea sa stiu daca se acorda pensie de handicap unei persoane cu diabet zaharat tip 1 si retinopatie diabetica (16).mentionez ca anul trecut a luat iar acum trebuie sa se prezinte la comisie.multumesc
1. Nu exista pensie de handicap.
2. Precizati daca este vorba de indemnizatie de handicap sau pensie pentru incapacitate de munca.
este indemnizatie gradul 2+buget complementar.
simona_g a scris:

retinopatie diabetica (16).

retinopatie diabetica 16
adica 1 pe 6. nu stiu de ce nu arata liniuta dintre litere