Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Retragerea plangerii pentru furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Retragerea plangerii pentru furt

Buna ziua! Am si eu nevoie de ajutorul unei persoane specializate.
Am depus o plangere la politie pentru furt. O persoana necunoscuta a intrat in apartamentul meu si mi-a furat niste bani. Pot sa-mi retrag plangerea, in vederea inchiderii cazului? Si daca da, ce anume trebuie sa fac mai exact.
Chiar daca o retrageti,urmarirea penala nu inceteaza.desigur,pouteti sa o retrageti,daca nu aveti pretentii in despagubiri.
cercetarea cazului va continua si daca va veti retrage plangerea.
Monica3006 a scris:

Buna ziua! Am si eu nevoie de ajutorul unei persoane specializate.
Am depus o plangere la politie pentru furt. O persoana necunoscuta a intrat in apartamentul meu si mi-a furat niste bani. Pot sa-mi retrag plangerea, in vederea inchiderii cazului? Si daca da, ce anume trebuie sa fac mai exact.

Ar trebui sa precizati cine este acea persoana si daca a locuit cu dvs.
Si daca eu declar ca mi-am gasit banii, politia imi cere dovezi ca i-am gasit?
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Monica3006 a scris:

Buna ziua! Am si eu nevoie de ajutorul unei persoane specializate.
Am depus o plangere la politie pentru furt. O persoana necunoscuta a intrat in apartamentul meu si mi-a furat niste bani. Pot sa-mi retrag plangerea, in vederea inchiderii cazului? Si daca da, ce anume trebuie sa fac mai exact.

Ar trebui sa precizati cine este acea persoana si daca a locuit cu dvs.

Scrie clar `` o persoana necunoscuta`` :D