avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Retragerea plangerii pentru furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Retragerea plangerii pentru furt

Buna ziua! Am si eu nevoie de ajutorul unei persoane specializate.
Am depus o plangere la politie pentru furt. O persoana necunoscuta a intrat in apartamentul meu si mi-a furat niste bani. Pot sa-mi retrag plangerea, in vederea inchiderii cazului? Si daca da, ce anume trebuie sa fac mai exact.
Cel mai recent răspuns: Monica3006 , utilizator 20:00, 15 Decembrie 2010
Chiar daca o retrageti,urmarirea penala nu inceteaza.desigur,pouteti sa o retrageti,daca nu aveti pretentii in despagubiri.
cercetarea cazului va continua si daca va veti retrage plangerea.
Monica3006 a scris:

Buna ziua! Am si eu nevoie de ajutorul unei persoane specializate.
Am depus o plangere la politie pentru furt. O persoana necunoscuta a intrat in apartamentul meu si mi-a furat niste bani. Pot sa-mi retrag plangerea, in vederea inchiderii cazului? Si daca da, ce anume trebuie sa fac mai exact.


Ar trebui sa precizati cine este acea persoana si daca a locuit cu dvs.
Si daca eu declar ca mi-am gasit banii, politia imi cere dovezi ca i-am gasit?
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Monica3006 a scris:

Buna ziua! Am si eu nevoie de ajutorul unei persoane specializate.
Am depus o plangere la politie pentru furt. O persoana necunoscuta a intrat in apartamentul meu si mi-a furat niste bani. Pot sa-mi retrag plangerea, in vederea inchiderii cazului? Si daca da, ce anume trebuie sa fac mai exact.


Ar trebui sa precizati cine este acea persoana si daca a locuit cu dvs.


Scrie clar `` o persoana necunoscuta`` :D

Alte discuții în legătură

Retragere plângere prealabilă și cheltuieli de judecată Sivispacem Sivispacem Sunt parte civilă într-o cauză. Inculpatul mi-a propus o sumă de bani pentru retragerea plângerii prealabile. 1. Este nevoie de vreo procedură specială ... (vezi toată discuția)
Furt maryalice09 maryalice09 Buna ziua. Sunt cu cineva de un an si mi-am petrecut saptamana la el (mentionez ca nu suntem impreuna). Aseara a venit in vizita un prieten de-al lui si au ... (vezi toată discuția)
Acuzatie de furt cosminarchip cosminarchip buna ziua.am si eu o problema.am locuit cam 5 luni cu mai multe persoane intr un aprtament de 4 camere....apartamentul a fost inchiriat in prealabil de 1 ... (vezi toată discuția)