avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... certif medico legal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

certif medico legal

cate zile de ingrijiri medicale poate da i m l pentru 2 coaste rupte si mai multe vanatai(6),echimoze din cunostinta dumneavoastra? va multumesc
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 17:10, 16 Ianuarie 2011
Pentru a primi raspuns la aceasta intrebare adresati-va unui medic legist.
Acestia concluzioneaza in certificatele medico-legale emise in functie de agresiune,de consecintele medicale,de actele medicale avute de la locul unde a fost tratata din punct de vedere medical victima agresiunii,de alte acte medicale depuse de aceasta,de situatia in care au survenit complicatii medicale in urma loviturilor primite
cate zile ai primit? pe CML?
Depinde de ce fel de vanatai si unde sunt localizate. O vanataie la cap, poate fi defapt un "hematon",.etc.

In general :

-7 zile pt. fisuri
-14 zile pt. fracturi....
astea se aplica la oasele fetzei, maini, picioare... acuma nu stiu, pentru coaste...
depinde cat de rupte sunt....
deci ... cu mult mai putine decat cate zile veti suferi dvs!
xuser a scris:

Depinde de ce fel de vanatai si unde sunt localizate. O vanataie la cap, poate fi defapt un "hematon",.etc.

In general :

-7 zile pt. fisuri
-14 zile pt. fracturi....
astea se aplica la oasele fetzei, maini, picioare... acuma nu stiu, pentru coaste...
depinde cat de rupte sunt....
deci ... cu mult mai putine decat cate zile veti suferi dvs!


Aveti calificarea de medic legist si puteti da diagnostice fara examinarea persoanei ?:O
Ultima modificare: Duminică, 16 Ianuarie 2011
Radu Gabrian, Mediator
r.gabi , poti intelege cuvantul "in general" ?!

Alte discuții în legătură

Certificatul medico-legal, zile de ingrijiri medicale goghi goghi Buna ziua! Ajutati-ma va rog la urmatoarea problema. Am fost batut pe strada de catre un sofer care circula pe trotuar si m-a atins pe picior cu masina, ... (vezi toată discuția)
Certificat medical prea bland. suparattul suparattul Buna ziua! Medicul legist a acordat 16-18 zile ingrijiri medicale pentru mai multe leziuni produse prin agresiune. Cele mai grave dintre ele ... (vezi toată discuția)
Zile ingrijire medicala -urgent bursu bursu Am avut un accident rutier pe trecerea de pietoni lovind 2 persoane. Daca medicul legist constata ca victimele au nevoie de mai mult de 60 de zile de ingrijire ... (vezi toată discuția)