Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... certif medico legal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

certif medico legal

cate zile de ingrijiri medicale poate da i m l pentru 2 coaste rupte si mai multe vanatai(6),echimoze din cunostinta dumneavoastra? va multumesc
Pentru a primi raspuns la aceasta intrebare adresati-va unui medic legist.
Acestia concluzioneaza in certificatele medico-legale emise in functie de agresiune,de consecintele medicale,de actele medicale avute de la locul unde a fost tratata din punct de vedere medical victima agresiunii,de alte acte medicale depuse de aceasta,de situatia in care au survenit complicatii medicale in urma loviturilor primite
cate zile ai primit? pe CML?
Depinde de ce fel de vanatai si unde sunt localizate. O vanataie la cap, poate fi defapt un "hematon",.etc.

In general :

-7 zile pt. fisuri
-14 zile pt. fracturi....
astea se aplica la oasele fetzei, maini, picioare... acuma nu stiu, pentru coaste...
depinde cat de rupte sunt....
deci ... cu mult mai putine decat cate zile veti suferi dvs!
xuser a scris:

Depinde de ce fel de vanatai si unde sunt localizate. O vanataie la cap, poate fi defapt un "hematon",.etc.

In general :

-7 zile pt. fisuri
-14 zile pt. fracturi....
astea se aplica la oasele fetzei, maini, picioare... acuma nu stiu, pentru coaste...
depinde cat de rupte sunt....
deci ... cu mult mai putine decat cate zile veti suferi dvs!

Aveti calificarea de medic legist si puteti da diagnostice fara examinarea persoanei ?:O
Radu Gabrian, Mediator
r.gabi , poti intelege cuvantul "in general" ?!