Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum poate fi demis un presedinte de asociatie de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum poate fi demis un presedinte de asociatie de proprietari pentru agresiune?

cum poate fi demis un presedinte de asociatie care a agresat un locatar
Mai degraba trebuie reclamat la politie. Martori sunt?

De demis il demite adunarea generala a proprietarilor. Mai greu..... de demis!
da exista si certificat medico legal si un proces verbal intocmit de politie
Daca doriti numai demisia presedintelui, asteptati urmatoarea adunare generala si acolo propuneti si alegeti alt presedinte.
Daca doriti sa fie si pedepsit pentru agresiune reclamati la Politie.
Dar dece acest presedinte a devenit agresiv ? asa din senin sau a fost provocat fara motiv si sa saturat de comentarii inutile pe care le faceti? si in final omul va dat un raspuns care nu va multumesc , mai ales ca erau de fata si alti proprietari.

Daca va lovit, mergeti la politie si faceti reclamatie.
cavallis a scris:

Dar dece acest presedinte a devenit agresiv ? asa din senin sau a fost provocat fara motiv si sa saturat de comentarii inutile pe care le faceti?

Tinand cont ca sunteti un vechi interlocutor pe acest site, sunt surprins de intrebarea pe care ati adresat-o initiatorului acestui subiect. Chiar daca s-a saturat de comentarii inutile ale locatarilor, presedintele si niciun alt proprietar nu are dreptul sa devina violent. Pentru presedinte, e simplu: exista demisia.
Daca toti am recurge la violenta din cauza unor comentarii, atunci asociatiile de locatari/proprietari ar semana cu niste ringuri de box.