Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Membrii comitetului executiv
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Membrii comitetului executiv

1. sotia/sotul care nu sunt titulari de contract vanzare-cumparare trebuie trecuti in Actul constitutiv anexa la statut, respectiv acordul de asociere?

2. Daca nu apar in aceste tabele pot fi alesi in comitetul executiv sau in comisia de cenzori?
Vorbim despre asociatia proprietarilor: asadar cetateanul respectiv trebuie sa fie prorietar cu acte in regula. Fireste, daca nu e proprietar nu poate fi ales in comitetul executiv al proprietarilor
Nu pot fi numiti in structurile de reprezentare ale asociatiei de proprietari decat locatarii care sunt membrii proprietari
Asta inseamna ca si membrii CEx trebuie sa fi proprietari, nu doar presedintele, nu?
Membrii unei asociatii de proprietari sunt proprietarii de apartamente sau spatii cu alta destinatie din blocurile ce fac parte din acea asociatie.
Dintre acesti proprietari membri ai asociatiei se aleg membrii comitetului si presedintele care face parte din comitet.
Multumesc. De vreme ce acest comitet a fost votat in AG, mai este nevoie afisarea componentei acestuia la avizier?