Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... la dauna totala ,asigurarea plateste rate le ramase pt ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

la dauna totala ,asigurarea plateste rate le ramase pt masina,iar pagubitul ramana cu 0 lei si fara masina

sau platit 4 ani din rate si au mai ramas 2 ani,,,,daca asigurarea plateste in continuare firmei de unde am cumparat masina,,mie nu imi da echivalentul egal la valoarea masinii pe care am avuto? vorbesc pt dauna totala,,,,,,,,multumesc,,,,,masina nu a fost inchiriata in lesing.,am cumparato in rate de la firma de la 0 km
viocalp, utilizator
Daca masina ati cumparat-o in rate si nu ati facut acte pe numele dv, masina ramane a firmei de unde ati cumparat-o pana la achitarea integrala a ei.In acest caz, la dauna totala, firma proprietara va primi c/v valorii reale a masinii la data daunei, daca nu ati incheiat cu firma care v-a vandut-o un contract cu alte clauze.