avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice atribuirea directa
Discuție deschisă în Achiziţii publice

atribuirea directa

Buna ziua,

Se publica undeva anunturi referitor la contractele incheiate prin atribuire directa ( castigator, valoare)?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Diana Gratianu , Avocat 09:52, 17 Decembrie 2010
Anunturile se publica pe SEAP, cu toate conditiile ce trebuiesc indeplinite de participanti, inclusiv valoarea contractului.
Castigatorii sunt anuntati de autoritatea contractanta, la fel si perdantii, care pot face contestatii.
Ma refer la contractele incheiate prin atribuire directa.
La achizitia directa nu sunt obligatorii publicare anunturilor de atribuire.
Singurele obligatii legale vis-a-vis de achizitia directa sunt cele rezultate din art.19 din OUG 34/2006.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Solutie in cazul in care nu am publicat pe seap ? Dani803 Dani803 Buna ziua, Ce mai pot face in cazul in care nu am publicat pe SEAP un anunt iar licitatia(cerere de oferta) s-a incheiat. Multumesc (vezi toată discuția)
Taxa caiet de sarcini hihahi hihahi Cum se stabileste taxa unui caiet de sarcini? Am incercat participarea la o licitatie si mi s-a parut cam mare pretul unui caiet de sarcini si anume 200lei, si ... (vezi toată discuția)
Licitatie constructie 100 miliarde ron katya24 katya24 Buna ziua. Pentru a participa la o licitatie in privinta executarii unei constructii cu statul, in valoare de aproximativ 100 miliarde ron, care ar putea fi ... (vezi toată discuția)