Forum Discuţii juridice Achiziţii publice atribuirea directa
Discuție deschisă în Achiziţii publice

atribuirea directa

Buna ziua,

Se publica undeva anunturi referitor la contractele incheiate prin atribuire directa ( castigator, valoare)?

Multumesc
Anunturile se publica pe SEAP, cu toate conditiile ce trebuiesc indeplinite de participanti, inclusiv valoarea contractului.
Castigatorii sunt anuntati de autoritatea contractanta, la fel si perdantii, care pot face contestatii.
Ma refer la contractele incheiate prin atribuire directa.
La achizitia directa nu sunt obligatorii publicare anunturilor de atribuire.
Singurele obligatii legale vis-a-vis de achizitia directa sunt cele rezultate din art.19 din OUG 34/2006.