Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Solutie in cazul in care nu am publicat pe SEAP ?
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Solutie in cazul in care nu am publicat pe SEAP ?

Buna ziua,
Ce mai pot face in cazul in care nu am publicat pe SEAP un anunt iar licitatia(cerere de oferta) s-a incheiat.
Multumesc
Despre ce anunt e vorba ?
Anunt/invitatie de participare ? Anunt de atribuire ?
Cum ati facut achizitia ?
Nimic.
Daca sunteti autoritate contractanta, asa cum e acesta definita la art. 8 din OUG nr. 34/2006, si valaorea contractului incheiat depaseste 15.000 euro, atunci se aplica prevederile acestei ordonante referitoare la obligativitatea publicarii pe SEAP a anunturilor/invitatiilor de participare si a anunturilor de atribuire.
Insa, nu toate tipurile de contracte intra sub incidenta OUG 34/2006 (vezi art. 12-16).
Daca nu ati incheiat contractul, atunci puteti anula procedura conform art. 209 alin 1 litera d (abateri grave de la legislatie)
artgon, utilizator