Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte de munca neinchisa, societate radiata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte de munca neinchisa, societate radiata

buna ziua,
va rog sa-mi spuneti ce se intampla cu o carte de munca care nu a fost inchisa la timp iar acum societatea este radiata.
noul angajator (adica noi) nu putem trece vechimea din acesta cauza , ca nu este inchisa de fostul angajator.

ce trebuie sa faca posesorul cartii de munca pentru a putea fi inchisa.
multumesc anticipat.
Buna ziua. Sigur a fost sau este un lichidator care se ocupa de lichisarea firmei. El va face inchiderea cartii.
si de unde poate afla numele lichidatorului?
Cum a aflat ca societatea este radiata si cum a intrat in posesia carnetului de munca fara a fi completat la zi?
Salariatul sa incerce la Registru Comertului.
am aflat ca societatea e radiata de pe siteul registrului comertului.
nu stiu de ce a avut cartea de munca la el si nu la societate.
De care ITM apartine fostul angajator?