avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 950 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte de munca neinchisa, societate radiata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte de munca neinchisa, societate radiata

buna ziua,
va rog sa-mi spuneti ce se intampla cu o carte de munca care nu a fost inchisa la timp iar acum societatea este radiata.
noul angajator (adica noi) nu putem trece vechimea din acesta cauza , ca nu este inchisa de fostul angajator.

ce trebuie sa faca posesorul cartii de munca pentru a putea fi inchisa.
multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:34, 17 Decembrie 2010
Buna ziua. Sigur a fost sau este un lichidator care se ocupa de lichisarea firmei. El va face inchiderea cartii.
si de unde poate afla numele lichidatorului?
Cum a aflat ca societatea este radiata si cum a intrat in posesia carnetului de munca fara a fi completat la zi?
Salariatul sa incerce la Registru Comertului.
am aflat ca societatea e radiata de pe siteul registrului comertului.
nu stiu de ce a avut cartea de munca la el si nu la societate.
De care ITM apartine fostul angajator?

Alte discuții în legătură

Carte de munca dragos4321 dragos4321 am incheiat colaborarea cu o firma in urma semnarii demisiei dar acestia nu vor sa mio dea pe motiv ca au niste creante derecuperat de la mine..tin sa ... (vezi toată discuția)
Carte de munca Dorin Baleanu Dorin Baleanu Buna ziua, Pina pe 27.11.2010 am fost angajat cu contract de munca la o societate. De atunci si pina in prezent nu am primit cartea de munca inchisa. Am ... (vezi toată discuția)
De unde pot sa-mi ridic cartea de munca? lunajoy lunajoy M am angajat acun 2 ani la o firma , am lucrat acolo o luna si ceva...cu ei am incheiat un contract de munca insa nu stiu daca mi-au facut sau nu carte de ... (vezi toată discuția)