Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... cand intra in vigoare codurile si procedurile ?
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

cand intra in vigoare codurile si procedurile ?

noile - penal, civil. ;i procedurile
ene claudiu, utilizator
care dintre ele ?
daca va referiti la cele penale cred ca peste vreo 5 ani
ene claudiu a scris:

cand intra in vigoare codurile si procedurile ?
noile - penal, civil. ;i procedurile

Nu se stie ... ar trebui sa se adopte mai intai Legile de intrare in vigoare a acestor coduri.
Incerc si eu sa obtin un raspuns la ceasta intrebare, motiv pentru care,cu fiecare ocazie o adresez celor mai in drept sa cunoasca, iar despre cele penale am auzit ca nici o sansa in 2011( lipsa de bani pentru logistica si cadre ).
Am cumparat CPP-ul , si citind prefata scrisa de Jud.Mihail Udroiu, care este de aceiasi parere. ( pag.XX, ultimul aliniat )=D> ? #-o ?