avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1006 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... cand intra in vigoare codurile si procedurile ?
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

cand intra in vigoare codurile si procedurile ?

cand intra in vigoare codurile si procedurile ?
noile - penal, civil. ;i procedurile
Ultima modificare: Vineri, 17 Decembrie 2010
ene claudiu, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters183619 , utilizator 16:50, 2 Ianuarie 2011
care dintre ele ?
daca va referiti la cele penale cred ca peste vreo 5 ani
ene claudiu a scris:

cand intra in vigoare codurile si procedurile ?
noile - penal, civil. ;i procedurile


Nu se stie ... ar trebui sa se adopte mai intai Legile de intrare in vigoare a acestor coduri.
Incerc si eu sa obtin un raspuns la ceasta intrebare, motiv pentru care,cu fiecare ocazie o adresez celor mai in drept sa cunoasca, iar despre cele penale am auzit ca nici o sansa in 2011( lipsa de bani pentru logistica si cadre ).
Am cumparat CPP-ul , si citind prefata scrisa de Jud.Mihail Udroiu, care este de aceiasi parere. ( pag.XX, ultimul aliniat )=D> ? #-o ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noile coduri sau legi... CristinaElvira CristinaElvira [b]Buna! As vrea sa ma ajuta-ti cu o stire care am aflat. Este adevarat ca intra ceva legi s-au coduri in octombire? Si care sunt acelea? Va multumesc de ... (vezi toată discuția)
Cine stie? roshia roshia 1.legea de punere in aplicare a noului cod penal si a noului cod de procedura penala a fost pusa in aplicare? 2.daca a fost,atunci in respectiva lege care ... (vezi toată discuția)