Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema :
care sunt tipurile de operatiuni (modificari) referitoare la un contract individual de munca, ce trebuie transmise in REVISAL ? (ex. modificarea functiei)
~ Conținut șters la cerere ~
ce inseamna REVISAL?
Geo_2008 a scris:

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema :
care sunt tipurile de operatiuni (modificari) referitoare la un contract individual de munca, ce trebuie transmise in REVISAL ? (ex. modificarea functiei)

- in termen de 5 zile de la data la care au intervenit modificari referitoare la elementele de identificare a salariatilor, data angajarii, functia sau ocupatia conform specificatiei Clasificarii Ocupatiilor din România (COR) sau altor acte normative, tipul contractului individual de munca, data si temeiul incetarii contractului individual de munca.
@ Aer
@ Athe

REVISAL = registru de evidenta al salariatilor ... HG nr.161/2006 , cu modificarile si completarile ulterioare

@ Geo_2008
Modificare functiei se transmite in termen de 5 zile de la data la care a intervenit modificarea.

Incetarea c.i.m. se transmite la data incetarii contractului individual de munca.
Angajarea se transmite cel tarziu in ziua lucratoare anterioara inceperii activitatii de catre salariat.