Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale contract de administrator pentru asociat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

contract de administrator pentru asociat

Cineva mi-a spus ca incapand cu 2008 nu se mai poate face contract de administrator pentru asociatul (sau asociatul unic). In alta parte am citit ca se poate.

Stie cineva cum satu lucrurile exact in cazul acesta?

Va multumesc!

Contribuţia la asigurările de sănătate (5,2% începând cu 1 decembrie 2008) este datorată de administratorul care este cetăţean român sau cetăţean străin rezident (Legea nr. 95/2000).

Legea 95/2000 face referire la cu totul altceva :(
BB_Brindusa a scris:
quot]

Legea 95/2000 face referire la cu totul altceva :(

Scuze... este vorba de Legea nr. 95/2006 privind reforma în domeniul de sănătate, publicată în Monitorul Oficial nr. 372 din 28 aprilie 2006