Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii drepturi salariale handicap accentuat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

drepturi salariale handicap accentuat

Sunt incadrata in gradul Accentut (handicap fizic) si sunt salariata la o unitate bugetara, cu program normal de lucru (de 8 ore/zi) avand dreptul de neimpozitare a salariului. As dori sa stiu daca, pe langa acesta mai am dreptul la sporuri sau altceva. In plus, am auzit ca se discuta faptul ca si persoanele cu handicap vor plati din 2011 impozitul pe salariu. Este adevarat?
momentan exista doar scutirea de impozit pe salar, alte drepturi sau sporuri nu sunt prevazute, cat despre impozitarea salariului pentru persoane cu handicap din 2011 pana apare actul normativ in vigoare pot fi doar zvonuri!