avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... LITIGIU DE MUNCA SOLUTIONAT DE INSTANTA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

LITIGIU DE MUNCA SOLUTIONAT DE INSTANTA

AM TERMINAT UN LITIGIU DE MUNCA,
ANGAJATORUL ESTE IN INSOLVENTA
TREBUIE SA MA REANCADREZE IN MUNCA
SA IMI ACHITE SALARIILE RESTANTE SI SA ANULEZE DECIZIA DE CONCEDIERE
CE SA FAC
Cel mai recent răspuns: hanea_gabriela@yahoo.com , utilizator 10:10, 28 Decembrie 2010
maximul pe care il puteti obtine este recuperarea salariului, avind in vedere ca salariatii sunt prioritari la masa credala.
hanea_gabriela@yahoo.com a scris:

AM TERMINAT UN LITIGIU DE MUNCA,
ANGAJATORUL ESTE IN INSOLVENTA
TREBUIE SA MA REANCADREZE IN MUNCA
SA IMI ACHITE SALARIILE RESTANTE SI SA ANULEZE DECIZIA DE CONCEDIERE
CE SA FAC


In acest caz, se va dispune reintegrarea dvs si apoi se va emite o noua decizie de concediere avand in vedere ca angajatorul este in insolventa.

P.S.
Incercati sa nu mai scrieti cu majuscule pe forum. Tineti cont ca folosirea excesiva a tehnicilor de subliniere a textului echivaleaza cu a tipa la ceilalti utilizatori, actiune care ar putea fi interpretata ca fiind agresiva in forum.
:)
multumesc pentru apreciere, am sa incerc sa nu mai scriu cu majuscule.
am crezut ca ies in evidenta
imi cer scuze
trebuie sa imi achite salariile restante, plata concediului de odihna si incadrarea in munca, precum si salariile pana la punerea in executate a hotararii judecatoresti ramasa definitiva si irevocabila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cfs nicoletapasca10 nicoletapasca10 BUNA ZIUA ESTE LEGAL CA O FIRMA , SA CEARA SALARIATILOR SAI (O PARTE DIN EI , NU TOTI) SA RAMANA IN CFS 30 DE ZILE ,MOTIVUL SCADEREA COMENZILOR SI A ... (vezi toată discuția)
Salarii compensatorii tiviki tiviki IN CAZ DE CONCEDIERE SINDICATUL NOSTRU A SEMNAT UN CRITERIU DE PLATI.EU MA INCADREZ LA 6 ANI VECHIME SI 4 SALARII,ASTA LA FIRMA UNDE LUCREZ.DAR MAI E SEMNATA O ... (vezi toată discuția)
Caut avocat probono -lm POMPEIA POMPEIA CAUT AVOCAT PENTRU INCEPUT PROBONO IN LITIGIU DE MUNCA , DUPA OBTINEREA REANGAJARII SE INCHEIE CONTRACT . 0722137120 (vezi toată discuția)