avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... legea unica a salarizarii se aplica sau nu in 2011?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

legea unica a salarizarii se aplica sau nu in 2011?

Sunt profesor si am o mare nedumerire. Dpa legea unica a salarizarii voi lua o anumita suma in 2011. Daca imi ridica salariul cu 15 la suta o alta suma. Cum se aplica de fapt legea? Cumva in 2012 se va aplica aceasta lege si in 2011 vom lua numai cu 15 la suta mai mult ?????????????
Cel mai recent răspuns: ron_ava , utilizator 10:54, 24 Decembrie 2010
In 2011 veti primi doar cei 15% inapoi din cele 25 de procente taiate. Coeficientii de salarizare nu se aplica anul viitor (la cum merg lucrurile, cred ca se vor aplica la Sfantul Asteapta!!).
Ultima modificare: Vineri, 24 Decembrie 2010
Kyandra, moderator
Banuiam. Sper ca pana atunci sa plec din tara.
Multumesc de raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu medic rezident patricia2001 patricia2001 buna seara, sunt medic rezident pe medicina de familie anul 2 ,va rog frumos sa-mi spuneti ce salariu voi lua in 2011? se aplica coeficientii din legea unica ... (vezi toată discuția)
Sume compensatorii in anul 2012 pt. functionar public nou angajat IORDANA IORDANA Am urmatoarea speta: Conform Legii 283/2011, în anul 2012, pentru personalul nou incadrat pe functii, salarizarea se face la nivelul de salarizare in plata ... (vezi toată discuția)