avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... admitere inm 2011
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

admitere inm 2011

credeti ca mai am timp sa ma preg ptr adm inm 2011 daca incep de ast, cu 4 h/zi la disp?:">
Cel mai recent răspuns: Ileana Rosu , Alte profesii 21:06, 27 Decembrie 2010
Sunt multe lacune privitor la subiectul problemei. In principiu da. Oricum trebuiesc indeplinite:
-coeficientul iq
-capacitatea de retinere
-logica
Cum am mai spus, de la persoana la persoana....Unora nu le ajung 5 ani, altora mai putin.
multumesc ptr rasp. intrebam in general. dupa calculele mele nu prea am timp pentru ca si lucrez. speram la o metoda de a invata intr-un timp mai scurt

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

A intrat cineva la magistratura dintre cei de pe aici??? mattei_d mattei_d Ati reusit sa intrati la magistratura?cum a fost?catati invatat?laudati-va aici ca sa stiu si eu ce am de facut in continuare. Sper ca acest subiect sa ne ... (vezi toată discuția)
Inm 2015...admitere!!! madalinaflo madalinaflo Desi poate unii or sa spuna ca este prea devreme,eu cred ca timpul ramas pana la admiterea din 2015 este suficient sa punem impreuna bazele unui examen reusit ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2010 ContSters67773 ContSters67773 Stiu ca este mult prea devreme sa vorbim despre modul in care se va desfasura examenul de primire in profesia de avocat 2010 ( Examenul de admitere in Barou), ... (vezi toată discuția)