avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Semnaturi pentru deschiderea unui cabinet stomatologic
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Semnaturi pentru deschiderea unui cabinet stomatologic

Buna,

Vreau sa deschid un cabinet stomatologic la parterul unui bloc.
Pt SRL cand am deschis mai demult a fost nevoie (pt sediu social fara lucru cu publicul) sa iau semnaturile vecinilor de perete.

Acum e vb de alta locatie, care ar devenii punct de lucuru, pt ca sa schimb destinatia spatiului din locuit in cabinet stomatologic ce semnaturi am nevoie?

De cea a vecinilor de perete, 2 la numar
sau si de semnaturile a 51% din locatari.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 15:47, 28 Decembrie 2010
Va trebuie avizul asociatiei de proprietari (semnatura presedinte si stampila asociatiei) si acordul vecinilor direct afectati (palier si sus).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deschidere cabinet stomatologic la parterul blocului elisoara_toma@yahoo.com elisoara_toma@yahoo.com De curand un vecin mi-a solicitat acordul pt. deschiderea unui cabinet stomatologic la parterul blocului in care locuiesc. Eu nu am vrut sa semnez dar am ... (vezi toată discuția)
Ce pot face daca un vecin nu imi da acceptul pt infiintarea unui cabinet medical? ContSters19309 ContSters19309 doresc sa deschid un cabinet medical la parterul unui bloc. apartamentul in care doresc sa deschid acest cabinet este situat intr-un imobil cu mai multe ... (vezi toată discuția)