Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Semnaturi pentru deschiderea unui cabinet stomatologic
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Semnaturi pentru deschiderea unui cabinet stomatologic

Buna,

Vreau sa deschid un cabinet stomatologic la parterul unui bloc.
Pt SRL cand am deschis mai demult a fost nevoie (pt sediu social fara lucru cu publicul) sa iau semnaturile vecinilor de perete.

Acum e vb de alta locatie, care ar devenii punct de lucuru, pt ca sa schimb destinatia spatiului din locuit in cabinet stomatologic ce semnaturi am nevoie?

De cea a vecinilor de perete, 2 la numar
sau si de semnaturile a 51% din locatari.

Multumesc
Va trebuie avizul asociatiei de proprietari (semnatura presedinte si stampila asociatiei) si acordul vecinilor direct afectati (palier si sus).