avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 301 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... sunt un tanar interesat de un proiect cu fonduri ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

sunt un tanar interesat de un proiect cu fonduri europene

am 23 de ani, iar tatal meu detine in jur a 200 sute de oi si eu as dorii sa imi fac o crescatorie de gaini, as reusi sa accesez fonduri europene? unde ar trebuii sa ma interesez pentru a afla detalii pentru acest proiect daca se poate realiza. multumesc
la biroul agricol - din cadrul prefecturii de care apartineti
LUATI LEGATURA CU UN INGINER DE CONSULTANTA AGRICOLA EXISTENT LA PRIMARII.
Buna ziua
Se poate accesa, fara probleme, masura 121 "Instalarea tinerilor fermieri"
MARIA JUDEA a scris:

Buna ziua
Se poate accesa, fara probleme, masura 121 "Instalarea tinerilor fermieri"

Să nu facem confuzii:
Măsura 112 - Instalarea tinerilor fermieri
Măsura 121 - Modernizarea exploatațiilor agricole

Se poate aplica pe oricare dintre ele (sau chiar pe ambele).
Ultima modificare: Joi, 6 Ianuarie 2011
Holda Finance, Consultant credite si finantari
Multumesc. Graba strica treaba...

Alte discuții în legătură

Cresterea iepurilor domestici - fonduri nerambursabile Romeo-Vali Romeo-Vali daca ai o mica ferma de iepuri beneficiezi de fonduri neranbursabile de la stat? (vezi toată discuția)
Fonduri nerambursabile pentru tinerii fermieri 2014-2020 florinbalas florinbalas BUNA ZIUA VREAU SA STIU CE ACTE IMI SUNT NECESARE PENTRU A DEMARA PROIECTUL PENTRU TINERII FERMIERI. SI UNDE POT MERGE CA SA IMI FAC PROIECTUL. (vezi toată discuția)
Fonduri europene in agricultura lilicrin lilicrin Am inteles ca se acorda fonduri europene pentru agricultura si in special pentru tineri. Ma poate lamuri cineva ce trebuie facut? Multumesc anticipat.:help: (vezi toată discuția)