Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort pentru poligamie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort pentru poligamie

Buna ziua.Am 30 de ani si parintii mei sunt in pragul divortului.Mai exact si mama si noi, copiii ne-am cam saturat de atitudinea fffffff violenta a tatalui, de faptul ca toata viata lui si-a petrecut-o band pana nu mai stia de el, de injuriile si cuvintele urate adresate mamei care pentru el sunt ca si "buna ziua" pt noi si nu in cele din urma de faptul ca are o viata dubla.Mai explicit, de aproape 15 ani, sau mai mult si nu stiu eu, are o amanta, de care nu vrea sa se desparta, dar nu vrea sa ne lase nici pe noi in pace.In conditiile in care el povesteste si cunostiintelor ca are un baiat, mentionez ca noi suntem 2 fete, copii legitimi ai lui, sunt martori si se poate dovedi tot, ce ar trebui mama mea sa faca?Nu beneficiaza de niciun ajutor din partea lui, a sarit la gatul mamei de cateva ori, a incercat sa-i dea cu scaunul in cap.Cum se procedeaza cu casa?Va multumesc anticipat pentru parerile dumneavoastra.La multi ani si un An Nou fericit!
Se poate deschide divortul fara probleme doar ca va trebuie si martori.
Referitor la casa trebuie sa precizati daca a fost cumparata dupa ce s-au casatorit.Daca e asa se va imparti.
mama dvs sa dea divort, sa faca apoi partajul daca ap e bun comun si gata, scapati de el