Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... despre asigurare
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

despre asigurare

In cazul in care am o casa, pe care, anul acesta as dori sa o demolez pentru ridicarea unei alte case , pe acelasi loc, mai este necesara asigurarea"obligatorie"?
Multumesc.
Tinand cont de modificarile aduse legii 260/2008, pana la 15.iulie 2011 trebuie sa incheiati aceasta asigurare, indiferent daca va fi casa veche sau cea pe care o veti construi.
Si daca vreti sa demolati aceasta casa va trebuie autorizatie de demolare si sa specificati data pana la care veti finaliza aceasta operatiune, altfel va trebui fie sa va faceti asigurarea fie sa platiti amenda care este cu mult mai mare decat asigurarea PAD.