Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de invaliditate

buna seara ma numesc Dudas Elena am varsta de 48 de ani am o vechime in campul munci de 18 an si 10 luni in conditi deosebite de munca si 3 ani in comerti. sufer de urmatoarele boli : spondiloza cervicala spondiloza lombara gradul 4 coxatroza femurala bilaterala asvrea sa stiu daca aceste boli am dreptul la pensie de boala va multumesc astept raspunsul dumneavoastra cu stima Elena
dpyangello, utilizator
Buna ziua !
Aveti acest drept, dar trebuie sa treceti printr- o comisie medicala, comisie ce urmeaza sa va stabileasca acest drept.
Cu stima !
1. Vorbiti cu medicul de familie sa va dea trimitere la comisia de expertiza medicala de pe langa Casa de Pensii.
2. Numai aceasta comisie hotaraste daca indepliniti conditiile pentru pensie de invaliditate.