Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Judecatori
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Judecatori

As vrea sa stiu...mai multe informatii despre cu se poate ajunge judecator?
Buna seara si La multi ani !

In primul rand ,diploma de jurist,recunoscuta de Mimisterul Invatamantului
Apoi :
-fara cazier
-apt din punct de vedere medical si psihologic
-promovarea examenului anual organizat de catre INM
-efectuarea unor cursuri de 2 ani de magistratura dupa promovarea examenului de admitere,
-pentru juristii cu 5 ani vechime,se organizeaza admitere separata,si cei care promoveaza examenul de admitere, numai urmeaza cursurile de 2 ani,ci intra direct in functie,in functie de posturile disponibile .
Cel putin asa stiu eu .
Pentru detalii accesati www.inm.ro.
Marius Bote .
Marius Bote, Practician in insolventa