avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1218 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit perisabilitati deductibile crestere porci
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

perisabilitati deductibile crestere porci

Rog sa ma ajutati cu o incadrare legala privind perisabilitatile deductibile la o activitate de crestere porci. Mortalitatile din cadrul activitatii se incadreaza in cheltuieli deductibile?

Alte discuții în legătură

Ce fac cu produsele expirate(deteriorate). crys-2001 crys-2001 Am infiintat de curand o I.I. cu obiect de activitate comert cu amanauntul al produselor alimentare si nealimentare.Unele produse,mai ales cele ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli deductibile si venituri impozabile valiff valiff As avea si eu cateva nelamuriri in privinta urmatoarelor venituri si cheltuieli : - Cifra de afacere ( venituri din vanzarea marfurilor) este un venit ... (vezi toată discuția)
Descarcarea gestiunii de produsele expirate vengje@yahoo.com vengje@yahoo.com Asi dori sa stiu daca prin lege este prevazut un procent de pierderi pentru gestiuni in care sa putem incadra produsele expirate si sa le scoatem din ... (vezi toată discuția)