avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie

Buna ziua !
Am lucrat ca sofer pe un microbuz scolar timp de aproape un an si mi-am dat demisia. Intrebarea mea este : ma pot reangaja pe acelasi post ?
Multumesc !
Cel mai recent răspuns: sor_ile , utilizator 20:35, 4 Ianuarie 2011
Da, daca promovati examenul sau concursul.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună dimineața! am obținut prin concurs un post de sofer pe ... Papi1973 Papi1973 Bună dimineața! Am obținut prin concurs un post de sofer pe microbuz scolar si urmeaza sa ma prezint peste 5 zile la serviciu dar am fost anunțat de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am o intrebare, am susținut un concurs la o primarie ... Ciurri Ciurri Buna ziua! Am o intrebare, Am susținut un concurs la o primarie pentru postul de sofer microbuz scolar pe care l-am si obținut, Postul a devenit vacant in ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! doresc sa stiu ce as putea face in cazul meu.am susținut ... Ciurri Ciurri Buna ziua! Doresc sa stiu ce as putea face in cazul meu.Am susținut concurs pe postul de șofer microbuz scolar in luna iulie 2021 la o primarie din ... (vezi toată discuția)