Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... marirea pensiei de intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

marirea pensiei de intretinere

de 2 ani de zile nu am primit un leu din pensia fetitei mele,in tot acest timp nu mam ales decat cu drumuri facute in zadar,cu dosare civile si penale,dar o solutie nu sa dat. peste putin timp va fi a 5 a infatisare la dosarul penal ce se afla acum pe rol si sper sa nu mi se spuna din nou ca este lipsa de procedura. credeti ca este o neregula cu acest dosar de dureaza atat de mult. va rog ajutatima cu un raspuns pt ca nu stiu ce sa mai fac.
Din pacate dosarul nu poate fi solutionat decat dupa indeplinirea procedurii de citare cu paratul .... in alte conditii, hotararea ce se va pronunta va fi lovita de nulitate absoluta si nu va va ajuta cu nimic.
Va trebui sa faceti diligentele necesare pentru a putea fi indeplinita aceasta procedura de citare, indicand adresa exacta a acestuia .... nu este obligatoriu ca el sa se prezinte, dar e obligatoriu ca la dosar instanta sa aiba dovada ca paratul are cunostinta despre dosarul aflat pe rol.
ultima citare a fost facuta atat la domiciliu,cat si la consiliul local