Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... asigurari de sanatate obligatorii
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

asigurari de sanatate obligatorii

Tocmai am primit acasa un plic prin care cei de casa judeteana de asigurari de sanatate ma someaza sa platesc o suma de 250 lei pt data de 17.07.2006. Suma la care se adauga majorarile de 450 lei. In primul rand nu inteleg ce e cu suma asta? de ce trebuie sa platesc o suma de bani la sanatate avand in vedere ca la aceea data nu lucram, nici inainte de asta nu am lucrat. Si in aceea perioada mai eram si studenta, Singura mea tangenta cu munca a fost o autorizatie PFA, dar acesti bani pentru sanatate au venit pe numele meu, nu pe pfa, Iar acel pfa e inchis din 2008. Daca ma poate ajuta cienvaaaa
Astfel de obligatii se prescriu in termen de 5 ani; se pare ca sunteti in culpa...
Va recomand sa mergeti la discutii cu cei ce v-au trimis scrisoarea. De regula nu iese fum fara foc :O