avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutoare incalzire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutoare incalzire

Mi-am depus dosarul pentru ajutor de incalzire si am primit ajutor pe luna noiembrie 2010 in valaore de 162; factura de la EON este in valaore de 145 lei, din care eu voi plati 75 restul fiind acoperit de ajutorul de incalzire; intreband la EON de ce nu se acopera TOATA suma, mi s-a raspuns ca asa este prevazut in OUG 57/30.08.2006 si ca DOAR pentru consumuri mari se acopera integral, in acest fel, ei - EON, incurajand consumul. Cum este corect? Ce prevede OUG 57/2006 in acest sens?
Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Eu vs. primarie - contencios administrativ zolyxx zolyxx Buna ziua Primarul a taiat ajutorul de incalzire pe sezonul rece din cauza ca nu am contract semnat cu furnizorul de energie termica. Pana acum este OK , ... (vezi toată discuția)
Contorizarea individuala a apartamentului aradora2 aradora2 Buna ziua! As avea o intrebare. Mama este pensionara si locuieste la bloc. Acum cativa ani apartamentul a fost obligatoriu contorizat. Acum va avea loc o ... (vezi toată discuția)