Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general loc de munca
Discuție deschisă în Contabilitate în general

loc de munca

daca am un al doilea job ce fel de impozite platesc pentru acesta? doar cei 16% sau si cass si restul ce deja platesc pt jobul principal. daca am un joc part time si unul full time si intru in concediu de crestere copil beneficiez de 75% din venitul impozabil adik serviciul 1 plus serviciul 2?
Buna ziua.
Platiti pentru ambele locuri de munca aceleasi taxe.
Numai ca pentru jobul part-time nu mai beneficiati de deducerea personala de baza care va ajuta sa vi se retine impozit pe salariu mai putin, asa ca o sa platiti mai mult la acest job part-time (bineanteles in raport cu salariul incasat).