Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... noul COR 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

noul COR 2011

Ce se intampla daca actuala functie a unui salariat nu se mai regaseste in COR 2011?Trebuie modificata conform noului COR?Am observat ca multe functii au disparut,au aparut altele noi.Cum jonglam cu aceste functii?
~ Conținut șters la cerere ~
Daca s-a modificat C.O.R. nu trebuie modificat si Revisalul?
revisalul se va actualiza, atunci cand ei vor scoate un up-date cu aceste modificari, de urmarit pe site-ul inspectiei muncii. Insa acum, nu cred ca au astfel de preocupari....nu-i problema urgenta asta.
Daca a fost publicat in MO nu inseamna ca a intrat si in vigoare?
Si daca nu e asa, inseamna ca pot utiliza ca si baza de pornire COR 2010?
Noul COR a intrat in vigoare la data de 1 ianuarie 2011.