Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale onrc
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

onrc

astazi am mers la onrc pt a intreba ce acte imi sunt necesare pt a deschide o societate agricola.stiti ce mi-a zis ?sa intru eu pe www.onrc.ro la formalitati si sa caut legea nr.1/2005.e ceva normal? nu tb sa-mi dea el informatiile necesare?cui ar tb sa ma adresez daca sunt nemultumita pt acest tratament?
Eu consider ca este normal.
ONRC nu este birou de consultanta gratuita - desi pot furniza acest serviciu contra-cost.
Am gasit deosebit de util de fiecare data site-ul lor, de unde m-am putut documenta singur mai bine decat daca as fi notat in graba ce mi-a zic functionarul de la informatii ONRC.
Informatii pentru societatea agricola aici:
[ link extern ]
Daca doriti informatii pentru cooperativa agricola aici:
[ link extern ] )

Daca doriti cooperativa agricola, statutul se incheie in forma autentica la notar.
Depinde de tonul pe care vi s-a vorbit. Crestineste este sa iertam...Si la urma urmei de asta exista avocatnet.ro:D

eu la onrc am fost chiar la biroul de consultanta.nu era normal sa mi se spuna ce acte imi tb?atunci de ce m-am mai dus acolo?dc eu nu aveam acces la internet ce tb sa fac?sa astept la mila lor?
silvora a scris:

eu la onrc am fost chiar la biroul de consultanta.

La biroul de consultanta - contra cost - ar fi fost normal sa vi se acorde consultanta si ajutor in redactare actelor.
O plangere la directorul ONRC ar fi primul pas.
se plateste la biroul de consultanta pt a ti se oferi informatiile necesare pt a-ti deschide o societate?