Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general ACTE PENTRU UN MAGAZIN
Discuție deschisă în Contabilitate în general

ACTE PENTRU UN MAGAZIN

Buna ziua! As dori sa stiu ce acte mi-ar trebui pentru a-mi deschide un magazin stradal?

Va multumesc!
Aveti sau nu societate comerciala?
Daca nu in primul rand trebuie sa infiintati o societate comerciala, apoi un punc de lucru etc.
Procedura e destul de greoaie va recomand sa discutati cu un avocat.
Puteti merge la registrul comertului la informare initiala, sau la serviciul de asistenta si veti mai primi acolo o serie de informatii, iar serviciul de asistenta va poate intocmi si actele, contra-cost evident.
pt deschidere firma- site onrc, [ link extern ] )
La nr 1 ai Înregistrarea în registrul comerţului, înregistrare fiscală şi autorizarea funcţionării privind:- societăţi în nume colectiv, în comandită simplă şi cu răspundere limitată
Ai acolo toate actele care ti trebuie