avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1086 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general ACTE PENTRU UN MAGAZIN
Discuție deschisă în Contabilitate în general

ACTE PENTRU UN MAGAZIN

Buna ziua! As dori sa stiu ce acte mi-ar trebui pentru a-mi deschide un magazin stradal?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert PFA , Contabil 15:23, 24 Octombrie 2012
Aveti sau nu societate comerciala?
Daca nu in primul rand trebuie sa infiintati o societate comerciala, apoi un punc de lucru etc.
Procedura e destul de greoaie va recomand sa discutati cu un avocat.
Puteti merge la registrul comertului la informare initiala, sau la serviciul de asistenta si veti mai primi acolo o serie de informatii, iar serviciul de asistenta va poate intocmi si actele, contra-cost evident.
pt deschidere firma- site onrc, [ link extern ] )
La nr 1 ai Înregistrarea în registrul comerţului, înregistrare fiscală şi autorizarea funcţionării privind:- societăţi în nume colectiv, în comandită simplă şi cu răspundere limitată
Ai acolo toate actele care ti trebuie


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Onrc Silvia loredana Dimescu Silvia loredana Dimescu astazi am mers la onrc pt a intreba ce acte imi sunt necesare pt a deschide o societate agricola.stiti ce mi-a zis ?sa intru eu pe www.onrc.ro la formalitati ... (vezi toată discuția)
Infiintare sediu/magazin virtual verdeoc verdeoc Salut Detin o societate comerciala, domeniul de activitate al firmei: prestarea unor de servicii. (vezi toată discuția)
Srl vinorica vinorica buna ziua. ce acte sunt necesare pentru a infiinta o societate? care sunt pasii de urmat? (vezi toată discuția)