Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Mod de repartizare a cheltuielilor
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Mod de repartizare a cheltuielilor

In loc.noastra sant 2 blocuri de garsoniere sociale,iar camera este de 21mp.,baie comuna,iar primaria a reabilitat exteriorul,interiorul este jalnic,iar pretul este enorm pentru cine locuieste acolo.VA ROG lamuriti-ma cum se ia in calcul preturile pe mp.,la vanzarea imobilului de catre primarie,si ce masuri se pot lua in aceasta privinta.VA MULTUMESC.
ContSters184378, utilizator
va referiti la pretul anveloparii termice? sau la care pret ?
Cheltuielile se impart astfel:
- pe numar de persoane - electricitatea, gunoiul, gazele, apa daca nu aveti apometre;
- pe cota-parte indiviza (pe suprafata utila - fara balcon) - ascensor, salarii, cheltuieli de intretinere si reparatii, caldura daca nu e masurata pe repartitoare;
- in functie de consumuri daca caldura sau apa sunt contorizate la nivel de apartament.
La ce masuri va referiti?
primaria a reabilitat exteriorul,interiorul este jalnic,iar pretul este enorm pentru cine locuieste acolo.

La ce preturi si masuri va referiti?