avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Mod de repartizare a cheltuielilor
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Mod de repartizare a cheltuielilor

In loc.noastra sant 2 blocuri de garsoniere sociale,iar camera este de 21mp.,baie comuna,iar primaria a reabilitat exteriorul,interiorul este jalnic,iar pretul este enorm pentru cine locuieste acolo.VA ROG lamuriti-ma cum se ia in calcul preturile pe mp.,la vanzarea imobilului de catre primarie,si ce masuri se pot lua in aceasta privinta.VA MULTUMESC.
Ultima modificare: Joi, 6 Ianuarie 2011
ContSters184378, utilizator
Cel mai recent răspuns: LocatarB , utilizator 18:00, 5 Ianuarie 2011
va referiti la pretul anveloparii termice? sau la care pret ?
Cheltuielile se impart astfel:
- pe numar de persoane - electricitatea, gunoiul, gazele, apa daca nu aveti apometre;
- pe cota-parte indiviza (pe suprafata utila - fara balcon) - ascensor, salarii, cheltuieli de intretinere si reparatii, caldura daca nu e masurata pe repartitoare;
- in functie de consumuri daca caldura sau apa sunt contorizate la nivel de apartament.
La ce masuri va referiti?
primaria a reabilitat exteriorul,interiorul este jalnic,iar pretul este enorm pentru cine locuieste acolo.


La ce preturi si masuri va referiti?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pretul exact al unui metru cub de apa calda/apa rece calcan calcan Buna ziua Am marea rugaminte daca este posibil sa-mi raspundeti la cateva intrebari,intr-un timp cat mai scurt,datorita faptului ca preturile si costurile ... (vezi toată discuția)
Plati asociatie proprietari carmenme carmenme Buna ziua,am si eu o intrebare.Ce trebuie platit in fiecare luna la un apartament de 2 camere cu apa contorizata prin apometre,lumina si gazul suspendate ... (vezi toată discuția)
Plata asociatie simonasimona simonasimona de doi ani nu mai locuim la garsoniera, am facut cerere sa ne scoata de la plata asociatiei dar noi platim in continuare cheltuieli administrativesi apa ... (vezi toată discuția)