Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general stornare valoare reziduala leasing
Discuție deschisă în Contabilitate în general

stornare valoare reziduala leasing

Buna ziua,
In luna august 2010 am terminat achitarea unui leasing de 36 rate pt un autoturism. Mentionez ca am optat la inceputul contractului pt achitarea valorii reziduale incadrul celor 36 de rate.Deci valoare reziduala INCLUSA IN RATE. In luna decembrie 2010 primesc de la firma de leasing o adresa pt achitarea unei sume provenita din regularizarea tva-ului( stornarea valorii reziduale aferenta ratelor pana in luna iunie 2010 -19% si refacturare cu 24%).In aceste conditii,eu PROPRIETARA masinii,mai platesc?
din pacate contractul de leasing nu a prevazut ca se va majora TVA-ul. Astfel ca este corecta diferenta si trebuie achitata. Asta este...