Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general NUMERE DE INREGISTRARE INTRARI- IESIRI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

NUMERE DE INREGISTRARE INTRARI- IESIRI

Evidenta numerelor de inregistrare a contractelor de prestari servicii se tine separat de adeverinte, imputerniciri, adrese sau se inregistreaza toate documentele in aceeasi serie de numere in ordinea emiterii lor?
Se poate tine evidenta acestora si separat intr-un alt registru ,care sa fie numerotat si snuruit ,dar si in " Registrul de intrari -iesiri". Eu as opta pentru prima varianta .
Numerele de inregistrare se incep de la 1 la inceputul fiecarui an sau se continua?
Se numeroteaza de la 1 la inceputul fiecarui an calendaristic .