Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit impozit profit trimestrul IV
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

impozit profit trimestrul IV

Am platit in primele 3 trimestre din 2010 impozitul minim(550/trimestru) fiind pe pierdere in fiecare trimestru.Ultimul trimestru(IV) este tot pierdere.Cum completez declaratia 100 din p.d.v. al impozitului pe profit pentru trimestrul IV?
completati in declaratia 100 la impozit pe profit cu zero si definitivati exercitiul financiar la 25 feb 2011
La multi ani! Vreau sa va intreb cate ceva;
1. daca definitivez inchiderea pana la 25.02.2011, mai depun decl 100 pt. trim.4 ?
2. se depune cate o decl 101 pt. fiecare din cele 2 perioade de calcul a imp/profit?
3. calculul imp/prof. trim 4 se face cumulat pe tot anul?
Multumesc mult
1. nu mai depuneti
2. da
3. nu, se face tinand cont de veniturile si cheltuielile aferente perioadei 01 oct-31 dec.( vezi OUG 117/decembrie)