avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit impozit profit trimestrul IV
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

impozit profit trimestrul IV

Am platit in primele 3 trimestre din 2010 impozitul minim(550/trimestru) fiind pe pierdere in fiecare trimestru.Ultimul trimestru(IV) este tot pierdere.Cum completez declaratia 100 din p.d.v. al impozitului pe profit pentru trimestrul IV?
Cel mai recent răspuns: Cristina Vasile , utilizator 13:42, 8 Ianuarie 2011
completati in declaratia 100 la impozit pe profit cu zero si definitivati exercitiul financiar la 25 feb 2011
La multi ani! Vreau sa va intreb cate ceva;
1. daca definitivez inchiderea pana la 25.02.2011, mai depun decl 100 pt. trim.4 ?
2. se depune cate o decl 101 pt. fiecare din cele 2 perioade de calcul a imp/profit?
3. calculul imp/prof. trim 4 se face cumulat pe tot anul?
Multumesc mult
1. nu mai depuneti
2. da
3. nu, se face tinand cont de veniturile si cheltuielile aferente perioadei 01 oct-31 dec.( vezi OUG 117/decembrie)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie 100 trim 4 depusa pe 0 ASKIM3GET ASKIM3GET Buna ziua Este gresit daca am depus declaratia 100 pe 0 la trim 4 in conditiile in care in primele 3 trim s-a platit impozit minim, iar trim 4 a fost ... (vezi toată discuția)
Calcul si declarare impozit profit 2010 ASPAZIA ASPAZIA Buna Ziua, La multi ani ! Legat de precizarile OG 82/2010 privind existenta a 2 ex. financiare in 2010 dpv al impozitului pe profit 2010 imi este ... (vezi toată discuția)
Mod de completare declaratia 101 lory_g lory_g Multumesc pentru ajutor in completarea declaratie 101 pentru o societate care obtine pierdere in 2009 astfel: -trim I-pierdere -trim II-pierdere( inregistrat ... (vezi toată discuția)