avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Depunere act aditional contract munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Depunere act aditional contract munca

Incepand cu 1 ian 2011 mai este obligatorie depunere actelor aditionale ale contractelor de munca la ITM sau este suficienta modificarea in revisal xi depunerea acestuia?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:52, 7 Ianuarie 2011
Problema nu este inca destul de clara nici pentru inspectorii ITM.
Se preconizeaza sa nu se mai completeze decat in revisal.
eu am fost sa-mi depun actul aditional insa nu mi l-au primit. Acuma, treaba e ca tipa care e consultantul nostru pe probleme de munca imi spune ca tre sa ma duc maine inapoi cu el.. nu prea inteleg ce e de facut.... dar cred ca nici ei #-o. Multumesc oricum!
Actele care isi produc efecte incepand cu data de 01.01.2011 nu se mai depun la ITM.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre revisal simavio simavio Dupa cate am inteles incepand din data de 16 august putem folosi varianta finala a REVISAL-ului,nu am folosit varianta demo,problema mea este daca salariile le ... (vezi toată discuția)
Oug nr.123/2010 Cornel  Vasile Cornel Vasile Publicata in Monitorul Oficial nr.888/30.12.2010 , [b]abroga de la 01.01.2011 Legea nr.130/1999 - republicata, cu exceptia articolelor 2-16 care se abroga de ... (vezi toată discuția)
Transmitere revisal AnnaM AnnaM Exista modificari cu privire la transmiterea revisalului? Potrivit HG 161/2006 registrul se transmite la inspectoratul teritorial de munca în format ... (vezi toată discuția)