avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 989 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calcul concediu medical in continuare cod 01
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calcul concediu medical in continuare cod 01

Buna seara,

Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine in legatura cu o problema.
Am un concediu medical in continuare in perdioada 01.12.2010-12.12.2010. In data de 15.12.2010 persoanei in concediu medical i se desface contractul de munca.
Am inteles de la alti colegi ca baza de calcul pt. concediu medical in continuare este identica cu cea a concediului medical initial(4500 total venituri pe ultimele 6 luni, 129 zile lucratoare), dar i se desface si cartea de munca. Cum procedez?
Ma puteti descurca si pe mine din aceasta problema? Sunt incepatoare la salarizare.

Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 19:25, 9 Ianuarie 2011
Se aplica aceeasi baza de calcul ca si pentru concediul initial.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul concediu medical cod 01 mary_catalina mary_catalina Buna ziua, As dori sa ma ajutati si pe mine cu o problema. Este prima luna cand lucrez la salarizare si am un concediu medical initial cod 01 in perioada ... (vezi toată discuția)
Concediu medical BRATU ALINA BRATU ALINA Am urmatoarea situatie , unui angajat i s-a acordat concediu medical astfel : - 26.11.2010-29.11.2010 cod diagnostic 746 cod indemn. 06 - initial - ... (vezi toată discuția)
Mod calcul concediu medical cod 14  Loredana Puscasu Loredana Puscasu As dori sa ma lamuriti cu privire la modul de calcul pentru un concediu medical ce are cod indemnizatie 14. Persoana respectiva are concediu medical pentru ... (vezi toată discuția)