Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calcul concediu medical in continuare cod 01
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calcul concediu medical in continuare cod 01

Buna seara,

Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine in legatura cu o problema.
Am un concediu medical in continuare in perdioada 01.12.2010-12.12.2010. In data de 15.12.2010 persoanei in concediu medical i se desface contractul de munca.
Am inteles de la alti colegi ca baza de calcul pt. concediu medical in continuare este identica cu cea a concediului medical initial(4500 total venituri pe ultimele 6 luni, 129 zile lucratoare), dar i se desface si cartea de munca. Cum procedez?
Ma puteti descurca si pe mine din aceasta problema? Sunt incepatoare la salarizare.

Va multumesc anticipat!
Se aplica aceeasi baza de calcul ca si pentru concediul initial.