Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ce sa fac...??
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ce sa fac...??

As dori sa va intreb daca putem anula o PROCURA PT un comil minor in virsta de 4ani data tatalui meu pa o durata nedeterminata ce consta in ridicarea alocatiai si sa ocupe de copil in lipsa parintlor... am fost plcat inpreuna cumama minorei si acum neam iintors in ttara si tatal meu face presiuni asupra minorului ??putem sa mai fecem ceva? tel0763052021
.iar la proces instanta a hotarat incredintare catre crestere si educare minorului

catre cine, cui l-a incredintat ?
daca exista o hotarare de incredintare catre bunici, va trebui sa va adresati instantei cu o cerere de reincredintare. veti avea o problema daca minora va dori sa stea in continuare la bunici