avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 630 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu maternitate in 2010, inceput cic in 2011: ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu maternitate in 2010, inceput cic in 2011: lege aplicabila

Buna ziua,
Nu inteleg sub care lege voi beneficia de cic, adica am nascut in oct.2010, concediul de maternitate este pe perioada 01 oct 2010 - 31 ian 2011, de la 01 febr 2011 intru pe baza de cerere in cic, iar data depunerii cererii pentru plata indemnizatiei cic este 03 ian 2011. Ma puteti ajuta, va rog? Multumesc!

Alte discuții în legătură

Concediu post natal si indemnizatie crestere copil norachiorean norachiorean Buna ziua Eu sunt sau mai bine zis am fost student doctorand (oct. 2011 - oct. 2014) pentru ca acum sunt in perioada de gratie pentru sustinerea tezei de ... (vezi toată discuția)
Concediu neefectuat inainte de cic cristina_2013 cristina_2013 Buna seara, Am intrat in cic anul acesta si intentionez sa ma intorc la serviciu incepand cu febr. 2015. Societatea la care lucrez mi-a aprobat prin cerere CO ... (vezi toată discuția)
Beneficiez de cei 85% ? alexia82 alexia82 buna ziua! lucrez de 6 ani in invatamant si am avut contract de munca pe perioada determinata de la an la an. acum sunt insarcinata in 3 luni si urmeaza sa ... (vezi toată discuția)