Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia unica 112 pt ONG
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia unica 112 pt ONG

In cazul asociatiilor fara scop patrimonial formularul 100 si 102 se depuneau pana acum semestrial. Ce stiti din 2011 declaratia 112 se va depune lunar si plati lunar contributiile ?
Declaratia se depune lunar dar banuiesc ca si plata se face lunar, nu sunt chiar bine informata, mai revin.
multumesc asa este conform art.296/19 din OUG 117/2010 Depunerea declaratiilor se fac LUNAR, dar de plata nu se pomeneste nimic....
am gasit....se face plata LUNAR
la pct.5 art.109/4 din OUG 117/2010 scrie ca s-a abrogat art.111 pct.7-9 din Codul de procedura fiscala