Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurare casa
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurare casa

buna ziua,
as dori si eu inform ref la asigurarea obligatorie a locuintei(apartament).
care este data limita ptr intocmirea acesteia,cuantumul si alte noutati.
multumesc!
data limita 15.07.2011
Locuintele construite din caramida beton, in general materiale supuse tratamentului termic se vor asigura la suma de 20000 de euro si polita va costa 20 euro/an. Cele construite din chirpici, paianta in general materiale nesupuse tratamentului termic se asigura la 10000 euro si polita costa 10 euro an. Termenul limita pana cand se incheie aceasta asigurare este 15.07.2011. ( Sa ne rugam ca pana atunci sa nu se intample vreunul din cele trei evenimente PAD ).
multumesc frumos,ati fost scurt si la subiect!