Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Casatoria cu cetatean strain....
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Casatoria cu cetatean strain....

Buna ziua as dorii s-a stiu se poate oficia casatoria pe teritoriul Romaniei intre o romanca si un cetatean Sirian care are pasaportul expirat dar detine legitimatie de azilant valabila?El avand de altfel restul de acte certificat de nastere,certificat de cutuma,certificat de celibat.
NU.