Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Panouri solare - ce legi, regulamente sunt in materie?
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Panouri solare - ce legi, regulamente sunt in materie?

Buna ziua ,
Ma puteti ajuta cu legislatia in vigoare pentru panourile solare?
dorim sa facem un parc fotovoltaic si nu stim legile si regulamentele de aplicare din Romania.
Va multumesc.
Vedeti Legea 220/2008.

De asemenea, va este de folos si Ordinul ministrului mediului si padurilor nr. 950/2010, pentru aprobarea Ghidului de finantare a Programului privind instalarea sistemelor de incalzire care utilizeaza energie regenerabila, inclusiv inlocuirea sau completarea sistemelor clasice de incalzire.